Denisko a Romanko sú úžasní chlapci z osady Rúbanka v Muránskej Dlhej Lúke. Už dva krát boli s nami  v tábore Black and White – Žime spolu! Sú vtipní, múdri, ochotní, priateľský, pracovití – no proste extra trieda! Radosť byť v ich prítomnosti.

Keďže po prázdninách začali chodiť na druhý stupeň ZŠ v Muráni, rozhodli sme sa zájsť do školy a pozrieť sa na to, ako sa chlapcom darí. Stretli sme sa s triednou učiteľkou aj riaditeľkou, ktoré nám o chlapcoch hovorili len pochvalné veci.

Z Muráňa sme zavítali na Základnú školu v Muránskej Dlhej Lúke, pozrieť našich kamarátov – učiteľky a žiačikov. Aké bolo naše prekvapenie, keď sa popoludní v škole objavil aj Denisko a Romanko. Prišli za svojou bývalou triednou Katarínou Makróczyovou. Chlapcov totiž čaká piatacké testovanie (monitor). Tak sa zastavia po ceste zo školy v Muráni u svojej bývalej pani učiteľky v Muránskej Dlhej Lúke pravidelne. Prečo? Pani učiteľka Katka (ako ju oni volajú) ich na tento monitor pripravuje. V jej voľnom čas, bez nároku na akúkoľvek pochvalu alebo odmenu. Keď sme sa jej pýtali, prečo to robí, odpovedala jednoducho: „Veď sú to moje deti, moji chlapci, mám ich veľmi rada“. Takto vyzerá tichá, nenápadná ale hory prenášajúca láska učiteľa k žiakovi, láska, ktorá zásadne mení životy detí, láska, v ktorej posudzovanie farby pleti nemá žiadne miesto.

Okrem Romanka a Deniska sme v oboch školách stretli aj ostatné deti z Muránskej Dlhej Lúky, ktoré počas 4 rokov organizovania tábora strávili s nami prázdniny.

Úžasný deň, úžasné stretnutia!

 
PS: Karnevalovú fotku z minulého roka sme si požičali od pani učiteľky Katky (bez jej vedomia – snáď nám to odpustí). Nájdete tam našich táborových chlapcov?
 
DSCN5754 - Copy.JPG
DSCN5755 - Copy.JPG
DSCN5753 - Copy.JPG
DSCN5756 - Copy.JPG
DSCN5758 - Copy.JPG
DSCN5768 - Copy.JPG
DSCN5766 - Copy.JPG
12697345_219059601773696_4375626433040623937_o.jpg