Na konci prázdnin pribudne na Slovensku ďalší festival Moldava – Spolu 2014, ktorý bude 29. augusta v rómskej osade Budulovská v Moldave nad Bodvou. Organizačne zastrešujú festival okrem Equity aj neziskové organizácie ETP Slovensko a Mestské zásahy, spolu s agentúrou Pohoda Festival. Podujatie sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Takže posledné letné týždne máme aj my v Equity plné ruky práce s tým, aby bolo všetko dobre nachystané.
 
Program je veľmi zaujímavý.  Na festivale zahrá Slobodná Európa, Korben Dallas, hostia z Maďarska Parno Graszt, zaujímavosťou bude koncert muzikantov priamo z osady, ktorí si dali priliehavý názov Chalani z chatrče, či spoločný koncert skupiny Para so Sendreiovcami. Vystúpi aj detský zbor Superar, dve divadlá z rómskych komunitných centier a OZ Haliganda predstaví svoj Rozprávkový automat. Súčasťou festivalu bude aj výstavu fotografií Karola Horvátha z Moldavy nad Bodvou a prezentácia výtvarných prác rómskych detí z komunitných centier.

Vstup na festival je voľný, od mestského úradu v Moldave nad Bodvou bude medzi 11.00 a 20.00 premávať aj kyvadlová doprava.
Program:
10.30 futbal Výber hudobníkov - FC Budulovská.
12.00 divadlo KC Rudňany a KC Budulovská
13.20 Korben Dallas
14.15 Detský zbor ((superar))
15.00 Parno Graszt (HU)
16.00 Slobodná Európa
17.00 Chalani z chatrče
17.40 Sendreiovci + Para

Matúš Vallo zo skupiny Para a riaditeľ Pohody Mišo Kaščák hovoria o našom spoločnom festivale Moldava Spolu aj na stránke týždenníka Týždeň
ttp://video.tyzden.sk/tomas-pristiak/2014/08/05/kapely-zahraju-v-romskej-osade/