V predchádzajúcich dňoch sme mali obrovskú radosť zo stretnutia s našimi táborovými dievčatami Eržie a Vivien. Zašli sme ich navštíviť do Radzoviec, kde dievčatá bývajú. Vopred sme poprosili úžasných terénnych sociálnych pracovníkov (ktorí nám dievčatá do tábora nielen navrhli, ale aj priviezli)  pôsobiacimi  danej lokalite, aby dievčatám povedali, kedy dorazíme.  
A tak sme sa stretli všetci dokopy, a ešte k tomu aj s rodičmi. Videli sme, že dievčatá sú milé ako si ich pamätáme z tábora. V škole sa im darí, chodia tam rady. Viviem má po škole veľa krúžkov. Dokonca je aj trénovaná mažoretka. Eržike prichádza denne za terénnymi pracovníkmi, kde sa učí ale aj kreslí krásne obrázky.
Eržike je maďarskej národnosti. V tábore bola pre ostatné deti vzorom statočnosti a odhodlanosti, lebo nevedela hovoriť po slovensky a napriek tomu sa nevzdala, zostala v táborovom oddiele, kde nikto nevedel po maďarsky, s deťmi sa ja napriek tomu spriatelila a aktívne zapájala do všetkých podujatí. Bolo úžasné vidieť opäť krásne úsmevy na ich tváričkách!
DSCN5701.JPG
DSCN5697.JPG
DSCN5695.JPG
DSCN5694.JPG