Equity pozýva na umelecké predstavenie, ktoré sa svojim zameraním, obsahom aj formou vymyká zaužívaným zvyklostiam. Jedná sa o netradičné spojenie dvoch súborov na opačných póloch umeleckého aj spoločenského spektra http://www.snd.sk/?cinohra&predstavenie=prezentacia-workshopu-snd-a-divadlo-z-chatrce&termin=7980

Slovenské národné divadlo otvorilo svoje brány pre amatérsky súbor Divadlo z chatrče z rómskej osady v Moldave nad Bodvou.  V rámci spolupráce našej najprestížnejšej umeleckej scény s divadlom chudobnej ulice sa uskutoční 3 denný workshop priamo v priestoroch SND.

Jeho vyvrcholením bude 23.6.2015 o 19,30 predstavenie Divadla z chatrče priamo na doskách národného divadla. Rómski divadelníci zahrajú ich pôvodné predstavenie Príbeh Lukáša (skutočný príbeh chlapca z osady), ktoré však bude umelecky dotvorené počas workshopu pod vedením členov SND a poslucháčov VŠMU.  Program sa skladá z dvoch na seba nadväzujúcich časti. Po divadelnom vystúpení bude koncert Chalanov z chatrče, ktorí prinesú do Bratislavy divoké cigánske rytmy aj clivé cigánske balady. Ich vystúpenia založené na piatich nádherne  sfarbených hlasoch sprevádzaných akustickými gitarami sú pre divákov zakaždým zážitkom.

Predstavenie je vhodné pre všetky vekové kategórie. Vstup je voľný. Z dôvodu zabezpečenia dostatočnej kapacity sály by sme však uvítali, ak by ste mohli avizovať predpokladaný počet návštevníkov vopred mailom na [email protected]

Umelecký workshop sa uskutočňuje v rámci aktivít občianskeho združenia Equity a je finančne podporený Úradom vlády SR a Veľvyslanectvom USA.