Máme veľkú radosť z toho, že na tohoročnom festivale Pohoda vystúpia aj naši kamaráti z rómskej osady v Moldave nad Bodvou.

V rámci hodinového bloku sa predstaví Divadlo z chatrče s predstavením Príbeh Lukáša  S predstavením rozprávajúcim skutočný príbeh života chlapca z osady vystupovali na mnohých miestach - od malých dediniek po Bratislavu a Brusel. 20 minútové predstavenie hrajú a spievajú v troch jazykoch (rómskom, maďarskom a slovenskom). A aj keď hrajú bez kulís a kostýmov, hrajú z hĺbky svojho srdca. A preto sa bez ohľadu na štruktúru alebo veľkosť publika všade opakuje rovnaký emociálny zážitok, keď diváci majú počas predstavenia zimomriavky.

V druhej časti hodinového bloku uvedie líder skupiny Para Matúš Vallo podmaňujúce hudobné zoskupenie piatich Chalanov z chatrče, ktorých trojhlasný spev sprevádzaný španielskymi gitarami preniká poslucháčom úplne pod kožu, rozprúdi v nich krv strhujúcimi cigánskymi rytmami a vyvolá smútok a nostalgiu clivými cigánskymi žalmami. Nádherné hlasy chlapcov a ich úprimnosť a prirodzenosť sú zárukou neopakovateľného zážitku.

http://www.pohodafestival.sk/sk/novinka?i=4176&nostalgia-aj-strhujuce-ciganske-rytmy-chalanov-z-chatrce


Bude to super zážitok, tak si ho nenechajte ujsť v piatok 11.7.2014 o 13,00 v OPTIMISTANE.